X Jesienny Rajd Motocykli Klasycznych i Zabytkowych „Polska B”

W dniach 28 września – 01 października 2017 r. odbędzie się 10. edycja rajdu Motocykli Klasycznych i Zabytkowych „POLSKA B” organizowanego przez Świętokrzyską Nieformalną Grupę Motocyklową. Poznając świętokrzyskie zakamarki nigdy nie udało nam się zawitać do samych Kielc. Tym razem wjedziemy jednak do stolicy województwa, a temat przewodni zwiedzania miasta będzie związany z osobą Marszałka Józefa Piłsudskiego (w 2017 r. przypada 150. rocznica jego urodzin).

„Kielce są wyjątkowo drogie myślom i wspomnieniom wielkiej części legionistów, bo tu był pierwszy pocałunek wojny, bo to był pierwszy krok do awantur naszych girlandy”.

Józef Piłsudski (fragment przemówienia z 8 sierpnia 1926 r. w Kielcach)

Dziękujemy za przychylność Księży Pallotynów na Karczówce (baza rajdu z 28/29 września) oraz Dyrektorowi Wzgórza Zamkowego (na terenie którego będziemy mogli zaparkować nasze zabytkowe motocykle). Uczestnicy rajdu przyjadą w dniu 29 września (piątek) z Karczówki na dziedziniec Wzgórza Zamkowego około godziny 11.30, po czym zwiedzą obiekt oraz udadzą się z Przewodnikiem Świętokrzyskim na pieszy spacer po Kielcach po śladach związanych z Józefem Piłsudskim. Grupa opuści teren Wzgórza Zamkowego około godziny 16.00 i uda się z powrotem na Karczówkę. Z kolei w piątek o godzinie 19.00 nastąpi wyjazd z Karczówki na etap nocny, aby dojechać pod Górę Miedziankę i rozbić obóz w przysłowiowym „środku nicości”.

Rajd potrwa aż do niedzieli, a trasa będzie wiodła w większości drogami gruntowymi i polnymi z Karczówki w stronę Miedzianki, a następnie przez Grząby Bolmińskie do Mnichowa i stamtąd przez Wzgórza Sobkowsko-Korytnickie i Wzgórze Pierzchnickie na południową krawędź Cisowsko-Orłowińskiego Parku Krajobrazowego.

Rajd należy do jednych z trudniejszych imprez weterańskich organizowanych w Polsce, jednak jeśli ktoś posiada zabytkowy lub klasyczny motocykl i czuje się na siłach sprostać trudom rajdu jest mile widziany (prosimy jednak o wcześniejszy kontakt mailowy: sngm@sngm.pl).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *