POLSKA B 2023

Podajemy oficjalnie termin 16. edycji Jesiennego Rajdu Motocykli Klasycznych i Zabytkowych „Polska B” – przełom września i października, czyli 29.09-01.10.2023 r. (piątek – niedziela).

W tym roku szykujcie się na dwie bazy, a poruszać się będziemy pomiędzy Pogórzem Szydłowskim a Niecką Połaniecką (czyli na południowy-wschód od Kielc). Autorem tegorocznej trasy jest w głównej mierze Łukasz Augustyn przy nieocenionym wsparciu Zwierzaka (początek trasy) i Łukasza Sm. (końcówka trasy).

Niektórzy z Was zapewne pamiętają wizytę w Domu Pomocy Społecznej w Gnojnie w roku 2019. W tym roku postanowiliśmy też tam zawitać i zanieść trochę radości dla pensjonariuszy tego obiektu. Czy ten „jeden dzień spędzony w podróży okaże się cenniejszy niż dziesięć lat spędzonych w domu?” . To się wszystko wkrótce wyjaśni…

Bliższe informacje rajdowe wyślemy około 20 września. Termin już teraz możecie sobie rezerwować.

Miejcie na uwadze formułę rajdu, o której od lat piszemy: Rajd ma formułę koleżeńską i jest zaplanowany głównie dla właścicieli motocykli klasycznych i zabytkowych ze szczególnym uwzględnieniem „zaprzęgów”. Proszę uszanujcie pierwotnego ducha tego rajdu i swoje nowsze maszyny zostawcie w garażach.

Wiadomość z 25.09.2023 r. – polecamy zapoznać się z filmem kol. Jacka z prerajdu: tutaj

Wiadomość z 29.09.2023 r.:

Namiary na piątkową bazę oraz plik GPX sobotniej trasy: zostaną podane o godzinie 18.00 (po przyjeździe grupy jadącej z Suliszowa na miejsce) jako wpis na stronę główną www.sngm.pl o nazwie: XVI Rajd POLSKA B – namiary na I bazę i GPX

Osoby, które nie zdążą na ten przejazd mogą też jechać na stację benzynową TotalEnergies ulokowanej na południe od Chmielnika przy drodze nr 73. O godzinie 19.00 przyjedzie tam „patrol nocny” po spóźnialskich, aby wskazać drogę.